KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12109222
*
nr 1210 9222
Erik Lindholm
(1919-1985), Sverige
Oljemålning, Monogramsign EL, "Stilleben med ljusstake". Olja på duk, 45x55
Erik Lindholm, svensk målare född 1919 i Skellefteå, död 1985.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 oktober 2018
kl 19:12:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/10 13:39:54
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Erik Lindholm
Erik Lindholm, svensk målare född 1919 i Skellefteå, död 1985.
Läs mer om Erik Lindholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik lindholm olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:41
*
Erik Lindholm
Erik Lindholm, svensk målare född 1919 i Skellefteå, död 1985.
Läs mer om Erik Lindholm
nr 1210 9222
Erik Lindholm
(1919-1985), Sverige
Oljemålning, Monogramsign EL, "Stilleben med ljusstake". Olja på duk, 45x55
Erik Lindholm, svensk målare född 1919 i Skellefteå, död 1985.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 oktober 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/10 13:39:54 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Erik Lindholm
Erik Lindholm, svensk mÃ¥lare född 1919 i SkellefteÃ¥, död 1985.Läs mer om Erik Lindholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik lindholm olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:41